Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia NMP
w Opolu Lubelskim

OGŁOSZENIA

 

2 Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017 r.

 

1.           Dzisiejsza Niedziela w całej naszej Ojczyźnie przeżywana jest jako Dzień modlitwy
 i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
Po każdej Mszy Św. zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

2.           Za tydzień 17 grudnia rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi  o. Henryk Cieniuch z Lublina. Program jest wywieszony w przedsionku kościoła i w dzwonnicy. Obłożnie chorych odwiedzimy w czwartek 14 grudnia po 14.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w kancelarii parafialnej (kartka). Plan jest też na naszej stronie internetowej.

3.           Przedstawicieli Neokatechumenatu, Legionu Maryi, Akcji Katolickiej i Radnych o pomoc w roznoszeniu opłatków wigilijnych. Na wioskach prosimy obecnych i dawnych Radnych oraz przedstawicieli Kółek Różańcowych aby również włączyli się w to dzieło. Życzliwości parafian polecamy tegoroczny fundusz opłatkowy jak i naszych przedstawicieli podejmujących się tej trudnej misji (opłatki pobieramy w kancelarii parafialnej). Ofiary będą przeznaczone na dalsze prace remontowe. Wpłynęły już ofiary z: Piłsudzkiego – 285zł, Puławska 17 – 330zł, Józefowska – 780zł, Długa od pawilonu do Józefowskiej – 860zł, Puławska 12 – 50zł, Morwowa 8 – 120zł, Kraszewskiego 6 – 450zł, Zajezierze – 280zł, por. Frańczaka – 230zł, Kraszewskiego 4 – 445zł, Długa 29 – 375zł.

4.           Składamy serdeczne podziękowanie mieszkańcom Kraszewskiego 6 za posprzątanie kościoła i ofiarę na K-ł 90zł. Msza św. w ich intencji będzie 07. II o godz. 7.30. W sobotę na godz. 9.00 do sprzątania prosimy wiernych z  Łakowej.

5.           Bóg zapłać za ofiary złożone na remont kościoła: Krótka 4– 50zł, Popijarska – 100zł, Puławska 15 – 100zł, Długa – 100zł,od Koła Różańcowego Niepokalanego Poczęcia NMP – 100zł,.

6.           Konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek 22 grudnia o godz. 17.00 w sali obok banku.

7.           W wigilię 24 grudnia o godz. 8.30 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa w intencji naszych bliskich zmarłych, których zabraknie przy wigilijnym stole. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy zgłaszać do siostry w kancelarii.

8.           W sklepiku jest prasa katolicka; „ Niedziela  Gość Niedzielny”, i „Mały Gość Niedzielny”. Można też kupić tu modlitewnik „Do Ciebie Ojcze” – grube litery, kalendarze pięknie wydane, z pięknymi obrazami. Jest też „Biblia Rodzinna” z ilustracjami. Mamy też piękne kartki świąteczne, świece Caritasu na stół wigilijny.

9.           Do zakrystii zgłosi się grupa: 7 i 8  młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

10.      W dniu 14 grudnia czwartek w godz. od 9.00 – 12.00 w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Przemysłowej 25, odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi przeprowadzona przez wojskową służbę krwi. Dziękujemy za wsparcie tej akcji.

11.      Na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii jest lista nowej Rady Duszpasterskiej. Starej Radzie bardzo serdecznie dziękujemy a nowej życzymy wszelkiego błogosławieństwa.

12.      W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Janusz Błaszczak z ul. Popijarskiej, + Zbysław Wójcik z ul. Przemysłowej, + Zbigniew Migora z ul. Fabrycznej, + Janina Czapla z ul. Nadstawnej. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy  miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz... Wieczny odpoczynek...