Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia NMP
w Opolu Lubelskim

OGŁOSZENIA

11 Niedziela Zwykła -  13 czerwca 2021 r.

 

1.     Dziś po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo i procesja fatimska z racji 13 dnia miesiąca.

2.     W czwartek 17 czerwca Burmistrz Opola Lubelskiego zaprasza mieszkańców Gminy Opole Lubelskie na uroczyste poświęcenie pomnika w hołdzie śp. Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Lechowi Kaczyńskiemu, znajdującego się przy ul. Lubelska 11. O godz. 1100 w naszym kościele odbędzie się Msza św. w intencji śp. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej oraz wszystkich ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Po Mszy św. nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych, gości i mieszkańców pod pomnik. O godz. 1200 nastąpi odsłonięcie i poświęcenie pomnika upamiętniającego Prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego. Serdecznie zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w tej uroczystości.

3.  Bóg zapłać za ofiary na K-ł:  bezimiennie -100zł, bezimiennie – 50zł, bezimiennie – 1000zł, od jubilatów – 200zł, bezimiennie – 20zł.

4.  Szkoły Msza św. z racji I- rocz. Komunii św. dla nr 1 i Niezdowa będzie 20 czerwca o godz. 1000. Spowiedź dla nich w piątek 18 czerwca o godz. 1730.

5.  Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci klas czwartych Szkoły nr 2 i Skokowa za piękne posprzątanie kościoła i ofiarę na k-ł  -50zł. Msza św. w ich intencji będzie 27 czerwca o godz. 1000. W sobotę do sprzątania na 900 zapraszamy rodziców dzieci klas czwartych Szkoły nr 1 i Niezdowa.

6.  W sklepiku jest prasa katolicka. Jest też Biblia Rodzinna, maści, balsamy i zioła.

7.  W niedzielę za tydzień ( 20.06) po każdej Mszy Świętej  będzie zbierana puszka na dofinansowanie wyjazdu ministrantów i lektorów jadących na wyjazd wakacyjny pod Kraków.

8.  W terminie 18- 25 września organizujemy pielgrzymkę autokarową „ Sanktuaria Podkarpacia”.  Program jest dostępny na stronie internetowej parafii, oraz tablicach ogłoszeń. Zapisy w kancelarii parafialnej w każdy czwartek w godzinach otwarcia.   

9.  Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Z dniem 20 czerwca 2021 r. dyspensy zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.          

10. W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Paweł Kuś z Elżbiety Kolonia, + Zbigniew Węgrzyn z Zajączkowa, + Zbigniew Pidek z ul. Puławskiej, + Marian Duda z ul. Projektowanej . Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu: Ojcze nasz... Wieczny odpoczynek...